Wentylacja pomieszczeń: modne czy konieczne?
Wymieniając zużyte powietrze w pomieszczeniach na świeże nie tylko poczujesz się komfortowo, ale również zapobiegniesz problemom związanym z pleśnią i grzybami w pomieszczeniach…
Wymieniając zużyte powietrze w pomieszczeniach na świeże nie tylko poczujesz się komfortowo, ale również zapobiegniesz problemom związanym z pleśnią i grzybami w pomieszczeniach…
Wentylacja z odzyskiem ciepła zmniejsza konsumpcję energetyczną budynku o około 40%. Po 1 stycznia 2021r. zastosowanie rekuperacji będzie niemal oczywiste…
W szczelnym i energooszczędnym budynku nie sprawdza się tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Rekuperacja wymienia powietrze i oszczędza, jednocześnie…
Złe samopoczucie, zmęczenie, senność, brak energii – to najszybciej zauważalne efekty braku wentylacji w pomieszczeniach. W skrajnych przypadkach niedotlenienie może być groźne…
Jednym z poważniejszych problemów maksymalnie szczelnych domów jest problem ich wentylacji. A wentylować – zgodnie z przepisami – trzeba. Można ominąć kłopot wymiany powietrza zużytego na świeże nie narażając się na straty energii…
Zanim wybierzesz firmę, która zaprojektuje i wykona system rekuperacji, koniecznie sprawdź, czy…
Wszystko co powinieneś wiedzieć: na czym polega montaż wentylacji mechanicznej, 10 najczęściej popełnianych błędów, montaż instalacji do rekuperatora…
Średnio raz w miesiącu Dział Techniczny Rekuperatory.pl spotyka się z problemem: lokalny „fachowiec” wykonał taką instalację rekuperacji, która albo nie działa w ogóle, albo pracuje tak głośno, że…
Dobierając centralę wentylacyjną oraz rodzaj instalacji wentylacyjnej warto wiedzieć coś więcej na temat najważniejszych elementów całego systemu rekuperacji…
Do niedawna nikt nie mówił o wentylacji budynków. Tak samo, jak nie mówił o szczepach bakterii probiotycznych. Czy to znaczy, że nie występowały i ich wpływ na procesy trawienne nie istniał? Skorzystaj z tego, że teraz o zdrowym budynku wiemy więcej niż 22 lat temu…
Prawidłowo zaprojektowany, wykonany i wyregulowany system rekuperacji działa niemalże bezszelestnie. Jest bardziej cichy niż przepływ wody w instalacji grzewczej…
Wentylacja musi być w każdym domu. Jaka – to już zależy od inwestora, który wybierać może pomiędzy grawitacyjną, a mechaniczną.
Gdy decydujesz się na rekuperację, myślisz: oszczędności. Gdy już ją masz, czujesz: niebywały komfort!
Prawidłowe zwentylowanie kuchni jest niezwykle istotne dla komfortu całego domu. To w kuchni właśnie powstaje większość z powietrznych zanieczyszczeń.
Od czego warto zacząć przygodę z rekuperacją – kilka prostych kroków, które uporządkują myślenie o rekuperacji
W artykule dowiesz się m.in.: działanie wymiennika ciepła w rekuperatorze, jak zamontować rekuperator i zaoszczędzi, cala prawda o rekuperatorze entalpicznym, niskie temperatury rekuperatorowi nie straszne, rekuperator a certyfikat energetyczny pytania…
By-pass jest specjalnie zaprojektowanym obejściem, które po spełnieniu określonych warunków temperaturowych powietrza zewnętrznego, otwiera się blokując jednocześnie przejście powietrza nawiewanego…
Dlaczego nie łączyć instalacji rekuperacji z systemem dystrybucji gorącego powietrza (DGP)
Jedynym sposobem na to, by w domu oddychać świeżym i czystym powietrzem, jest jego wentylowanie, czyli przewietrzanie. Gdy jest ciepło, można robić to otwierając okna, ale przez pozostałą część roku…
Od analizy rzutów projektowych każdej z kondygnacji budynku zaczyna się prawidłowe projektowanie systemu rekuperacji
Dlaczego rekuperacja jest ważna w nowoczesnym szczelnym i ciepłym budownictwie.
Jakie są korzyści z rekuperacji i jakimi powodami się kierować decydując się na rekuperację.
Wielu z nas dom energooszczędny kojarzy się tylko z grubą warstwą ocieplenia. Czy na pewno tak jest?
Rekuperacja – konieczność czy tylko niezobowiązująca alternatywa dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej?
Jak zadbać o komfortową temperaturę w domu energooszczędnym z rekuperacją, w którym nie ma klimatyzacji.
Aby w pełni wykorzystać możliwości rekuperacji, należy wiedzieć o kilku podstawowych zasadach.
Co właściwie oznacza dom pasywny, a co energooszczędny
Poddasze użytkowe w szczególności narażone jest na szybki wzrost temperatury w pomieszczeniach. Jak się przed tym skutecznie zabezpieczyć?
Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna w domu z rekuperacją. Przeczytaj, dlaczego.
Tylko 8% podatku (a nie 23%) za rekuperację zapłaci inwestor, gdy zleci firmie instalacyjnej wykonanie systemu rekuperacji
Kilka ważnych zasad – warto przeczytać.
Najważniejsze fakty o rekuperacji.
Czy wentylacja w Twoim domu działa prawidłowo? Sprawdź to.
Doświadczona firma instalacyjna potrafi skutecznie ukryć kanały wentylacyjne w taki sposób, by nie wpływały one na estetykę wnętrza, a jednocześnie gwarantowały efektywne przewietrzanie.
Każdy dobrej klasy rekuperator wyposażony jest w nagrzewnicę elektryczną niewielkiej mocy. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
Na rekuperację dobrze jest zdecydować się, gdy dom jest na etapie projektu. Wiesz, dlaczego?
Na pewno tego nie wiedziałeś: znakomita większość domów i mieszkań nie posiada takiej wentylacji.
Straty energii na wentylacji to nawet 60% – można je znacznie ograniczyć.
System zamontować można również w domu już zamieszkanym, najlepiej robić to jednak przy kapitalnym remoncie domu lub jego termomodernizacji.
Jaki powinien być i czy każdy się nadaje.
Jak działa, czym się steruje jej pracą?
Rekuperacja = rekuperator + instalacja. Czy wiesz, jak działa?
Zaprojektowanie instalacji to najważniejsza część projektowania systemu rekuperacji.
Aby system działał prawidłowo, instalację koniecznie trzeba zaprojektować. Wiesz, dlaczego?
Higieniczne, o małych średnicach, bezzapachowe, atestowane do transportu powietrza. Powoli to one zastępują tradycyjne kanały stalowe.
Prawidłowo zaprojektowana instalacja powinna opierać się aktualnych przepisach i obowiązujących normach. Poznaj je.
Obniżenie zapotrzebowania domu na energię generuje oszczędności nie tylko na etapie jego użytkowania, ale również na etapie inwestycji. Szczególnie dużo udaje się zaoszczędzić na kosztach montażu pompy ciepła…
Dom z rekuperacją ma dużo niższe zapotrzebowanie na ciepło. Opłaca się wziąć to pod uwagę montując system grzewczy w domu z rekuperatorem.
Popularna, modna, energooszczędna, droga – co jeszcze wiesz, na temat pompy ciepła?
Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa system grzewczy oparty na pompie ciepła.
Montaż systemu rekuperacji umożliwia również zamontowanie gwc, który dostarczy do rekuperatora powietrze już wstępnie obrobione: latem chłodniejsze, zimą cieplejsze…
O gruntowym wymienniku ciepła mówi się, że pozyskuje darmową energię z ziemi – prawda. Wykorzystuje ją do wstępnej obróbki powietrza wentylacyjnego, które…
Decydując się na rekuperację, możesz zainwestować dodatkowo w gwc: urządzenie, które zwiększy zyski energetyczne rekuperatora…
GWC to pomoc dla systemu rekuperacji: dzięki niemu efektywność systemu będzie jeszcze wyższa, a komfort większy…
W dobrze zaizolowanym domu efekty z działania gwc da się odczuć. Zwłaszcza, jeżeli…
Rekuperatory.pl. Działamy w całej Polsce. Tutaj możesz wypełnić formularz o indywidualną konsultację i wycenę.