Rekuperatory.pl
603 446 366

System NeoStal®

NeoStal® – instalacja ze stalowych płaskich kanałów i kształtek wentylacyjnych

System NeoStal wykonany jest w całości z blachy stalowej ocynkowanej. Każdy element systemu posiada ustandaryzowaną wysokość 50 mm, co sprawia, że mieści się on w standardowej grubości warstwy styropianu na stropie zachowując przy tym dużą przepustowość.

W skład systemu wchodzą płaskie kanały stalowe oraz wszystkie niezbędne kształtki do budowy kompletnej instalacji wentylacyjnej: kolana, trójniki, podejścia pod anemostaty. Dzięki uniwersalnemu rozmiarowi i przemyślanym kształtom system NeoStal z łatwością daje się zastosować nawet w najbardziej wymagającej i skomplikowanej architekturze budynku.

System NeoStal jest w pełni kompatybilny z systemem stalowych kanałów okrągłych spiro o dużych średnicach, co pozwala ułożyć nawet skomplikowaną instalację.

Jesteś zainteresowany montażem rekuperacji w systemie NeoStal?

System NeoStal® – główne elementy

  1. kanały stalowe
  2. podejścia pod anemostaty
  3. kolana płaskie 90°
  4. kolana pionowe 90°
  5. trójniki 90°

Zalety systemu NeoStal®

  • kanały i akcesoria systemu NeoStal wykonane w całości z blachy ocynkowanej
  • niewielkie wymiary elementów: wysokość zaledwie 50 mm
  • system NeoStal łatwo daje się schować w warstwie styropianu na stropie
  • gwarancja przepustowości systemu porównywalna jak dla innych systemów
  • ciche, bezawaryjne i bezpieczne funkcjonowanie
  • wysoka wytrzymałość na uszkodzenia podczas montażu
  • możliwość wyczyszczenia
  • trwałość i niezmienność w czasie
  • stałe przepływy powietrza w czasie użytkowania
  • Atest higieniczny PZH nr HK/K/0070/01/2016

Dystrybucja powietrza

Dystrybucja powietrza w systemie wentylacji mechanicznej jest istotą całej idei wentylacji. Niczym nie zakłócone prawidłowe trasy prowadzenia powietrza wentylacyjnego mają tu ogromne znaczenie i odpowiadają za cichą pracę całej instalacji. Wiele zależy tu od kanałów wentylacyjnych. Ich rodzaj i kształt ma znaczenie nie tylko na samym początku, gdy dom jest w fazie budowy, ale także przez cały okres mieszkania w nim. 

Z tego też powodu specjalista od rekuperacji, razem z inwestorem, wspólnie zastanawiają się, jaką instalację dobrać do architektury budynku i planowej zabudowy. 

Oczywiście bardzo dużo zależy od tego, czy dom jest parterowy, czy będzie miał poddasze użytkowe, czy inwestor zdecyduje się ukryć kanały w stropie. 

Płaskie kanały stalowe, które łatwo dają się schować w warstwie posadzki, należą do najchętniej wybieranych instalacji. Ich użycie wymaga jednak zaufania do firmy montującej system rekuperacji. Dlatego tak ważne jest precyzyjne ich zaprojektowanie, dobranie tras i długości całej instalacji. 

Przeczytaj także o instalacji wykonanej w 100% z polietylenu
Kompendium wiedzy o rekuperacjiWięcej